Barevný podzim

Letní čas pomalu končí, ale ještě než definitivně otočíme poslední kalendářní stránku babího léta, dejme slovo našim barevným podzimním touhám...
Řeč je o barvách. Jednotlivé barvy dokážou evokovat klid, aktivitu, pohyb, chlad, dynamiku atd. Za spoustou pocitů bývá podvědomí, ve kterém se odrážejí vzpomínky svázané s konkrétními událostmi. Proto mluvíme o psychologii barev. Všechny informace z ní jsou pro nás velmi prospěšné. Vnímání barev je pro každého člověka individuální.
Proto si rozumně vybírejte podzimní barvy, které jsou vám pocitově blízké.
Je tady podzim, je tu čas krásných barevných odstínů. V tuto dobu na stromech dozrávají pozdní ovocné druhy a odrůdy, listí se zbarvuje do žluta, bronzova či různých odstínů červené a přírodu stále zdobí spousta půvabného kvítí. Určitě nebudu sama, kdo má toto roční období ze všech nejraději. A žádné jaro mě nepřesvědčí, protože už tady několik let nebylo. Zkrátka se podivně vytratilo. Zato krásných podzimů rok od roku přibývá, což je jedině dobře. Podzim je totiž i čas, který přímo hýří paletami teplých podzimních barev a omamnými vůněmi.
A to už je podzim jako namalovaný, je součástí již zmíněného babího léta.
Kdyby vás snad zajímalo, odkud pochází výraz "babí léto", potom vězte, že původně se tak označovala tenounká vlákna pavučin, jež vítr roznáší po krajině i s jejich drobnými pavoučími obyvateli, kteří si zároveň hledají úkryt na zimu. Ty stříbrné nitky totiž připomínají ze všeho nejvíc jemné stařecké vlasy.
Byla jsem před lety na podzim svědkem nevšedního přírodního jevu, kdy prudký poryv větru vyzdvihl do povětří jako obrovský bělavý baldachýn silnou vrstvu pavučin z louky. Přála bych vám alespoň jednou za život takové "babí léto" spatřit... Vnímavou mysl vám přeje EDA Broumov.

Pokud jste si vybrali zboží nebo jsme vás inspirovali a máte dotaz, kontaktujte nás.