Jarní zvonění

Nejkrásnější období roku je už za dveřmi, ale to čekání....
Každé čekání je nejtěžší těsně před tím, než skončí. Čekání na zprávu, na úspěch právě tak jako čekání na jaro. A doba čekání na nejvlídnější roční období už bude brzy za námi, někdo by dokonce mohl tvrdit, že jaro už začíná. Jak je to možné? Protože jsou různá jara. Nejpřesněji to své poznají astronomové. Zato znalci podnebí vítají jaro s teploměrem v ruce a s nimi i majitelé zahrad vědí své. Také pěstitelé poznají jaro na své zahradě, podle květin...
Kolik lidí, tolik jar. I tím je nejkrásnější roční období výjimečné. Copak se někdo zamýšlí nad tím, kdy přesně začíná léto nebo podzim? Těžko - ostatní roční doby přicházejí tak, že prostě najednou jsou.
Ne že by byly o něco bezvýznamnější, méně nápadné, nebo dokonce ošklivější. Ve srovnání s jarem jim chybí vlastně jenom jediné: to dlouhé čekání.

Jaro se nedá zarámovat ani omezovat od astronomů, začíná si, jak příroda dovolí a ta, pokud vím, dovolí jeho příchod vždycky.
Jednoho dne sleze sníh, kosové zvučným pink, cink, pink začnou zimě odzvánět a v hnědé stařině se zakolíbá první bělostný zvoneček. Sněženky zahájí předjarní parádu, krok za nimi otevřou pestré kalichy ke slunci další jarní cibuloviny.
I kdyby ještě napadl sníh, i kdyby mráz svíral zemi, jaro už je na dohled. A tak mu můžeme společně zazvonit na uvítanou.

Pokud jste si vybrali zboží nebo jsme vás inspirovali a máte dotaz, kontaktujte nás.