Letní tanec barev

Sluníčko pálí, nebe je tak modré, až oči přecházejí, všechno kvete, bují a omamně voní. Je tady totiž léto!
Tanec barev a květin se u nás roztančil naplno - od svítivých stužek až po krásný papír se všechno poddává letnímu omámení barev.
Musíme si nejprve říci, co vlastně barvy jsou?
Čím to vlastně je, že jedna květina je červená a druhá žlutá? Proč je tráva zelená? A nebe modré? Odkud se na nebi bere sedmibarevný zázrak duhy? A když je tma, kam se to všechno poděje? Zmizí snad barvy, nebo trvají dál a jen my je nevidíme? Otázek je celá spousta, ale jedno vám musíme prozradit hned - na začátku naší cesty leží záhada. Barva je to, co není.
Svět kolem nás je totiž ve skutečnosti nebarevný. Všechny barvy jsou však ukryty ve světle, které se naším očím zdá nebarevné, bezbarvé. Ze světla se barvy rodí, ve světle žijí - a bez něj zanikají.
Všechna pravidla tance a pohybu, kontrastu a harmonii barev, všechny barevné systémy nemůžeme brát úplně doslova. Kouzlem tance a barev je ustavičná, nikdy nekončící proměna. Proměňují se jako život, který nás obklopuje. Nic není stálé. A nic také nikdy není jednotlivé, vše se ustavičně prolíná, nic není ztracené a všechno je příbuzné, skutečnost je duhová, stobarevná...
Chcete-li si odnést z našich letních stránek o tanci a barvách nějaké poučení, pak by to nejspíš mělo být právě tohle.
"Na nic nemyslete a rozhlédněte se kolem.
Třeba uvidíte víc, než jste viděli dosud."

Pokud jste si vybrali zboží nebo jsme vás inspirovali a máte dotaz, kontaktujte nás.