Podzimní proměny 2018

Příroda se nám v tomto období předvádí ve všech barevných odstínech. Nepotřebuje k tomu ani ruce kosmetičky či vizážistky, ani kosmetické fígle a výrobky. Nedbá na módu a přesto je "IN". Prostě- ví jak na to.
Ačkoliv podzimní příroda vypadá kouzelně, žádná magie se za tím neskrývá. Vše obstará pomocí barev.
Je totiž čas podzimních proměn.
Nejjednodušší je poslouchat přírodu. Když ubývá slunce, obléká se do samých teplých odstínů. V podzimním lese nebo na zahradě vládne oranžová, žlutá, červená, tlumená zelená, hnědá...

Ohnivá oranžová - barva ohně, proto umí hřát. Velká plocha působí jako kamínka. Přemýšlejte i o oranžových dekoracích, jimiž jakoby stále proudilo slunce, i když je venku zamračeno/pomeranč, tykve, jablja, mrkev/.
Žlutá místo paprsků - Optimisticky zvětšuje prostor, výrazně zesvětluje a vyvolává pohodu a pozitivní náladu.
Do tmavých koutů pořiďte aranžmá se žlutou barvou/banány, citrón, kukuřice, brambory, cibule, dýně/.
Červené detaily - Tahle barva má v sobě radost a chuť k jídlu, je vznešená i tajemná. V podzimních dekoracích by neměla dominovat, pouze jako vtipný detail na oživení/maliny, jablka, šípky, jeřabiny, papričky, rajčata/.
Skromná zelená - Neměla by chybět stejně jako jehličí v lese. Ve chvíli, kdy hledáte uklidnění nebo pohlazení, jí žádná jiná barva nenahradí/okurka, vinné hrozny, kapusta, paprika, brokolice, kiwi/.
Hnědá není nuda - Charakterističtější barva pro tuhle sezónu neexistuje. Že je vám líto zaoraných polí i opadaných stromů? Nebojte, v aranžích bude hnědá působit jinak - oduševněle, hloubavě intimně. Je také barvou dřeva, a tak vás na dotek ani na pohled nikdy studit nebude.

Ideální inspiraci k podzimním proměnám máme za sebou a jak vidíte na podzim je v přírodě opravdu všechno jinak. Stromy a keře, které po celý rok stály v pozadí, mění barvu. Uklidňující zeleň prohřívají oranžovočervené listy, ty ve větvích i ty, které už spadly na zem. Teprve až tyhle ohně v korunách stromů dohoří, bude čas vytáhnout kožich a začít myslet na zimu.

Pokud jste si vybrali zboží nebo jsme vás inspirovali a máte dotaz, kontaktujte nás.